Samolot - więcej niż podróż
Świeże śródziemnomorskie owoce morza, kawa z Brazylii, przyprawy z Indii czy też sery z Francji - wszystkie te produkty mogą trafić do dostawcy w szybkim czasie i do dowolnego miejsca na Ziemi, właśnie dzięki transportowi lotniczemu. Znajduje on zastosowanie również w transporcie zwierząt i luksusowych przedmiotów. Co sprawia, że jest on tak popularny, jakie są jego zalety i przyszłość?
Grafika: https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/119189153_352144772816142_8710091279072441912_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=P8cqda9GWPQAX-uc0FD&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=1a0bebec850ab84ed9ad2ba871ed8eb0&oe=5F81FC01
Dlaczego transport lotniczy rozwija się w tak zawrotnym tempie?
Transport lotniczy jest bezapelacyjnie najszybszą formą przemieszczania się po świecie. Dzięki niemu w kilka godzin możemy znaleźć się w zakątkach oddalonych o tysiące kilometrów oraz przetransportować w krótkim czasie towary z różnych kontynentów. Dodatkowo samolot może w tym samym czasie przewozić pasażerów i przesyłki na pokładzie, co jest istotną zaletą. Plusem tej opcji transportowej jest również bezpieczeństwo, związane z bardzo niską wypadkowością. Jego popularność wzrasta z dnia na dzień, również dlatego, że korzystanie z takiego rodzaju transportu wyróżnia firmy na tle konkurencji, gdyż np. będziesz jedyną firmą, która w tak szybkim tempie będzie mogła dostarczyć artykuły RTV, AGD z Chin, czy jedwabne suknie z Mediolanu. Szybka dostawa oznacza szybką generacje sprzedaży, czyli szybszy zysk.
Przyszłość lotnictwa
Prognozy, które są najbliższe realizacji dotyczące lotnictwa wydają się bardzo optymistyczne i innowacyjne. Dzięki zmianom, które mogłyby nastąpić w organizacji ruchu lotniczego udałoby się skrócić czas podróży pomiędzy Europą i Stanami Zjednoczonymi o 13 minut. Choć wydaje się to naprawdę niewiele, spójrzmy na ten temat z szerszej perspektywy. Obliczono, że to ograniczenie w skali roku daje 9 mln ton paliwa, które zostaje zaoszczędzone oraz emisję dwutlenku węgla niższą o 28 mln ton! Ciekawą wizją jest również lądowanie, do którego samoloty miałyby podchodzić lotem ślizgowym, co pozwala na oszczędzenie paliwa i zmniejszenie hałasu dla ludzi zamieszkałych tereny niedaleko lotnisk. Obecnie niestety ze względów bezpieczeństwa trudno jest wyobrazić sobie taki scenariusz, bądźmy jednak dobrej myśli; nauka ciągle zaskakuje nas na nowo.
Praca stewardessy - na czym tak naprawdę polega?
Większość osób myśli, że stewardessa to ta uśmiechnięta pani w samolocie, która podaje kawę i jest zawsze miła. Cóż, nic bardziej mylnego, bo w tej pracy to akurat najmniej istotna kwestia. Stewardesa wie gdzie są gaśnice na pokładzie, jak reagować na pożar w zależności od tego, co się pali oraz to ją wzywają pasażerowie, kiedy dzieje się coś złego. Owszem może być to zwykły ból głowy, ale też zawał, wylew czy nawet poród. Posiadają także umiejętność szybkiej ewakuacji w krótkim czasie przy dużej ilości osób. W ich obowiązku jest również sprawdzenie karty pokładowej, ponieważ upewniają się co do destynacji oraz numeru rejsu, gdyż każdemu z nas zdarzają się pomyłki, szczególnie w pośpiechu. Dodatkowo, by przystąpić do pracy stewardessy trzeba spełniać określone wymagania.
Zapraszamy na nasz instagram: https://www.instagram.com/logistyka__/?hl=pl
Komentarze
Prześlij komentarz